A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області

Корисна інформація для батьків

Дата: від до Скинути

Забезпечення здобуття повної загальної середньої освіти та готування дитини до самостійного життя

У спеціальних законах України "Про дошкільну освіту", "Про повну загальну середню освіту", "Про позашкільну освіту", "Про професійно-технічну освіту", "Про вищу освіту" передбачено право кожного на якісну та доступну освіту, та що ніхто не може бути обмежений у цьому праві.

11:22 10.10.2024

Обрання закладу освіти для своєї дитини

Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти (далі-Порядок), затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 № 367, який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 05.05.2018 за № 564/32016, обмежує право батьків обирати заклад освіти для своєї дитини серед державних та комунальних закладів певним конкурсом і одночасно гарантує кожній дитині місце в закладі освіти за місцем проживання.

11:22 10.10.2024

Чи потрібно батькам дитини з ООП брати у когось дозвіл на організацію навчання їхньої дитини в інклюзивному класі/групі?

азначимо відразу – ні, ніякого дозволу щодо організації інклюзивного навчання дитини з ООП в інклюзивному класі чи групі - ні у директора закладу, ні у відділі чи управлінні освіти, ні у засновника брати не потрібно. Якщо батьки мають висновок інклюзивно-ресурсного центру (далі – ІРЦ), вони подають заяву керівнику закладу освіти про зарахування їхньої дитини з ООП до інклюзивного класу/групи та додають висновок ІРЦ.

11:17 10.10.2024

Чи може бути змінена тривалість навчання здобувача освіти з ООП?

Пунктом 3 статті 12 Закону України "Про дошкільну освіту" передбачено, що «діти з особливими освітніми потребами можуть перебувати до семи (восьми) років у спеціальних закладах дошкільної освіти (групах) та інклюзивних групах закладів дошкільної освіти».

11:13 10.10.2024

Які соціальні послуги можуть обирати батьки для своєї дитини з ООП?

Відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» та згідно з пунктом 18 Порядку організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти діти, які мають порушення опорно-рухового апарату та пересуваються на кріслах колісних або мають порушення зору, слуху можуть отримувати соціальні послуги щодо фізичного супроводу та перекладу жестовою мовою. Керівник закладу освіти створює умови для надання цих послуг на підстави заяви батьків здобувача освіти.

11:13 10.10.2024

Як батьки дитини з ООП можуть обирати для своєї дитини освітню програму?

Відповідно до пункту 2 розділу ІІ Примірного положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої та дошкільної освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08.06.2018 № 609 (https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0609729-18#Text ) на постійній основі до складу Команди супроводу входять батьки дитини з ООП. Серед завдань Команди супроводу є розроблення індивідуальної програми розвитку (далі-ІПР) для кожної дитини з ООП та моніторинг її виконання з метою коригування та визначення динаміки розвитку дитини.

11:13 10.10.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень