A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області

Логопед

Логопед – це спеціаліст, який займається виявленням та корекцією порушень мовного розвитку і комунікації дітей з обмеженими можливостями. В умовах розвитку інклюзивної освіти, все більше шкіл намагаються додати в штат такого вчителя. Але з цим іноді бувають труднощі, оскільки посади логопеда-дефектолога в класифікаторі професій не існує. Однак, законодавство України дозволяє вводити в штат школи посаду вчителя-дефектолога. 

В нашій країні у школах, ІРЦ, спеціальних класах та на індивідуальному навчанні знаходиться багато дітей з тяжкими порушеннями мовлення. І незважаючи на достатній розумовий розвиток, у них часто виникають труднощі, пов’язані з вторинним відставанням у психічних процесах. Це свідчить про потребу особливого супроводу дитини під час процесу навчання (в т.ч логопедичного, психологічного). 

Це з одного боку буде регламентувати ефективну, своєчасну і кваліфіковану діагностику та реабілітаційну роботу з дитиною, що має тяжкі порушення мовлення. А з іншого, допоможе цей дитині сприймати матеріал в своєму темпі, не затримуючи при цьому інших дітей. 

Останній пункт дуже важливий, так як дітям з будь-якими порушеннями важливо знаходитися в оточенні здорових дітей, щоб вони відігравали роль взірця, а діти-логопати намагалися їх наслідувати, налагоджували дружні стосунки, брали участь разом у святах, іграх, житті класу. Все це поліпшує їх емоційний, моторний та мовленнєвий розвиток. 

Але крім однолітків та вчителя-логопеда для допомоги дитині з порушенням мовлення в процесі навчання необхідні також і інші умови: логопедичний кабінет, сучасне обладнання, дидактичний матеріал і головне вільний доступ до нього у дітей з ООП та їх батьків. Такий кабінет має бути світлим, включати матеріально-технічне забезпечення та меблі, літературу, логопедичні каталоги, дидактичний матеріал і необхідні посібники, а також інші матеріали для роботи логопеда.  Щоб надати роботі вчителя-логопеда корекційної мовленнєвої спрямованості необхідно використовувати гейміфікацію і арт-терапію, які доказали свою ефективність в роботі з дошкільниками та дітьми молодшого шкільного віку з порушення мовлення (а також опорно-рухового апарату, слуху, зору, затримку психічного розвитку, розумову відсталість, ДЦП). Такі заняття можливо проводити без впливу на ефективність  індивідуально, в групах або підгрупах, на тематичних уроках, у формі завдань або ігор тощо.

Вчитель-логопед має бути у курсі актуальних досягнень логопедії, зобов’язаний застосовувати сучасні, науково-обґрунтовані методи. 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень